Starostlivosť o pozemok a úprava krajiny | Servis exteriérov

Starostlivosť o pozemok a úprava krajiny | Servis exteriérov

skende
  • kosenie
  • údržba zelene

 Vlastníme kúsok zeme, na ktorej si chceme niečo dopestovať? Potrebujeme kultivovať pôdu vo vinohrade, sade či kvetinovej záhrade?


Optimálne podmienky pre použitie kultivátora

Na úspešnej práci s kultivátorom sa nemalou časťou podieľa okrem samotného typu kultivátora vlhkosť zeme. Rozhodne nikdy nepracujte v pôde rozmáčanej, premokrenej alebo ihneď po daždi. Dôjde totiž k rýchlemu obaleniu nožov bahnom. Tým pádom stroj nepracuje správne, lepšie povedané prestáva pracovať, pretože nie je schopný sa do krajiny riadne zahĺbiť. Nože teda kĺžu len po povrchu. Pri práci v mokrej pôde sa tiež tvoria veľké hrudy, ktoré sa po uschnutí ťažko rozbíjajú.

Ak nebola pôda od jesene vypletá a je pokrytá záhradnými odpadmi alebo sú na nej zvyšky jesenných a zimných rastlín, je treba ju vyčistiť – buď všetko odstrániť alebo zaryť do pôdy. Ak ste do záhonov starostlivo zasiali zelené hnojivo na zimu, platí pre ne to isté. Ak naopak záhradná pôda prečkala zimu ako vyčistená upravená plocha, potrebuje v priebehu marca iba povláčiť bránami. Oblasti, ktoré teraz čerstvo prekopete, by mali najskôr zmoknúť. Potom musíte pred vláčením počkať 2 týždne, než sa pôda usadí. Akonáhle pôda po vláčení trochu vyschne, vyrovnajte ju širokými hrabľami (napr. drevenými), rozdrvte zvyšné hrudy zeminy a všetko uhlaďte jemnými hrabľami. Potom je záhon pripravený na siatie a sadenie.


Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
Priložte súbory (nepovinné)
Limit veľkosti každého súboru je 10.0 MB
    captcha
    Reload

    created by: Marek Sarvas