Starostlivosť o pozemok a úprava krajiny | Servis exteriérov

Starostlivosť o pozemok a úprava krajiny | Servis exteriérov

skende
  • kosenie
  • údržba zelene

 Udrží strešná konštrukcia vrstvy ťažkého snehu?

Nebezpečenstvo vzniká aj pri páde snehu a ľadu na chodník kedy môže dôjsť k zraneniu občanov, či poškodenie majetku!

Následné vybavovanie udalostí s poisťovňou, a políciou nepatrí k príjemným záležitostiam. Tomu sa dá predísť včasným odstránením snehu zo strechy a plôch pred nemovitosťou. Pracujeme aj v nočných hodinách, rýchle rokovania, rozumné ceny, spoľahlivosť, to sú naše prednosti.

Lopata na sneh by mala byť ergonomická, ľahká, aby pri práci netrpeli naše ruky, chrbát. Na trhu sú aj lopaty na sneh, ktoré majú hliníkové násady, ľahko sa s nimi pracuje. Zvyčajne majú dĺžku okolo 130 cm a na konci mávajú zaoblený úchop, ktorý zabraňuje ruke v šmýkaní.

Najlepšie lopaty na sneh sú tie, ktoré majú odhrabávaciu plochu mrazuvzdornú a sú dostatočne široké. A vďaka špeciálne upravenému povrchu sa sneh na lopatu neprilepí. Sneh sa na lopatu aj lepšie naberá a odhadzuje sa rovnomerne do všetkých strán.

Ďalším pomocníkom pri odhŕňaní snehu sú snehové frézy.

Tie rozdeľujeme do dvoch kategórií. Na jednostupňové a dvojstupňové snehové frézy.

Jednostupňová snehová fréza sa používa vo väčšine prípadov v mestách. Je užitočná pri odpratávaní čerstvého snehu z chodníkov, z príjazdovej cesty a z menších plôch. Dvojstupňová snehová fréza je naopak vhodnejšia do horského prostredia. Tie používame na väčšie snehové plochy a lepšie sa s nimi pracuje na nespevnenom povrchu, čo je v horskom prostredí častý jav.

Odhrabanie snehu je povinnosťou každého majiteľa pozemku. Odhrabať sneh je veľmi dôležité pre našu bezpečnosť. Ak sa totiž na našom neodhrabanom chodníku či ceste stane niekomu úraz, zodpovednosť je hlavne na nás.



Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
Priložte súbory (nepovinné)
Limit veľkosti každého súboru je 10.0 MB
    captcha
    Reload

    created by: Marek Sarvas